Az egész meccsen 30 büntetőből csak egyet elhibázó címvédő soproniak már két negyed után 21 ponttal vezettek, végül 24-gyel nyertek.
6. forduló. Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd 75–51 (20–12, 22–9, 19–20, 14–10). Sopron, 1300 néző. Játékvezetők: Földházi, Csabai-Kaskötő, Mészáros B. Sopron: January 6, Fegyverneky 8, Czukor 2, BROOKS 11, Krajisnik 8. Csere: Dubei 9/3, CRVENDAKICS 12/3, HATÁR 12, Varga A. 6, Weninger 1. Vezetőedző: Gáspár Dávid. Szekszárd: Studer Á., DOJKIC 17/6, Vincze, McCall 4, Kiss V. Csere: Miklós, Theodoreán 3/3, Ruzicková 14, Daniel 10/6, Bálint 3/3, Studer Zs., Horváth D. Vezetőedző: Djokics Zseljko.Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–4. 15. p.: 27–19. 25. p.: 49–32. 33. p.: 64–43.
Kipontozódott: Studer Á. a 40. percben.

„Küzdelmes mérkőzés volt – nyilatkozta Djokics Zseljko. – Nem tudom miért, lehet, a fáradtság miatt, de nem voltunk annyira élesek, határozottak az első félidőben. A második negyedben elveszítettem egy időkérést a videóbíró-kéréssel, amelyet követően olyan szakasza jött a mérkőzésnek, amikor el is dőlt minden. Erre nekem is oda kell figyelnem a jövőben. A harmadik negyedben jól játszottunk. A Sopron ekkor szokott a legjobb lenni, de most mi nyertük ezt a tízpercet. Ekkor megmutattuk, milyen úton szeretnénk haladni. Gyorsan tovább kell lépnünk, az Európa-kupában jön a következő mérkőzés, szerda-szombat ritmusban folytatjuk a jövő héten. Fontos, hogy minél jobban tudjunk regenerálódni az előttünk álló meccsekre.”

Fotó: KSC Szekszárd