Közép-csoport, 15. forduló. Szekszárdi UFC–THSE-Szabadkikötő 2–2 (1–1). Jv.: Barna (Kiss B., Perák). Szekszárd: Mityók – Kvanduk J., Dudás, Füredi, Béla D. – Rácz F. (Dombi G., 69.), Arena, Budai, Királyházi – Fejes, Péter A. Vezetőedző: Dienes Pál.  THSE: Czerula – Szabó M., Pokó, Tóth Sz., Gere, Varga Ö. (Füzy, 76.), Patkós, Markos, Tóth H. (Gál Sz., 87.), Molnár T., Tóth R. (Tóth B., 53.). Vezetőedző: Kenyó Zoltán.
A sebesség a mai modern foci egyik sarokköve. Legyen szó arról, ki milyen gyorsan szabadul a labdától, milyen gyorsan hozza ki egy csapat a labdát, milyen gyorsan játssza át a középpályát. Az első játékészben mindkét együttes biztonsági játékot választott, az ellenfél erényeinek tompítására játszott a saját erősségük felnagyítása helyett. A szünet utáni produkció sem érdemel terjengősebb szószaporítást, mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Csupán a két gól után élénkült meg a játék, a győztes találatért hajtottak a játékosok. Mindkét alakulat megszerezhette volna a harmadik gólt, de végül maradt az igazságos döntetlen. Szerencsére az UFC egyik local herója, Péter Antal rendesen belejött a góllövésbe – mint kölyökkutya a vakkantásba –, az utolsó négy bajnokin ötször vette be az ellenfelek kapuját. Paradoxon, hogy hét forduló óta mégis nyeretlen Dienes Pál edző gárdája.

Gólszerzők: Péter A. (33., 78.), illetve Gere (31.), Szabó M. (83., 11.-esből).

Dienes Pál: – Vegyes érzéseim vannak, de azt mondom, hogy változatos mérkőzésen reális a döntetlen.

Fotó: szufc.hu